Kontakt

Votum & Gullers Förlag ger ut fotoböcker om människor, kultur och natur – böcker som vill beröra och påverka dig som läsare.
Vi vill förmedla en positiv syn på livet och världen.

Mari Hermansson

Mari Hermansson

VD / Förläggare

0708-90 30 30
mari@votumforlag.se

John Lidén

John Lidén

Fölagsadministratör

054-15 16 18
john@votumforlag.se

Johan Sjödelius

Johan Sjödelius

Formgivare

070-731 87 60
johan@votumforlag.se

Lars-Eric Hermansson

Lars-Eric Hermansson

Förlagschef och försäljningsansvarig

0706-53 12 13
lars-eric@votumforlag.se

Maria Näslund

Maria Näslund

PR- och medieansvarig

0709-98 74 72
maria@votumforlag.se

Anders Daleskog

Anders Daleskog

Säljare

070-238 82 99
anders@votumforlag.se

Per Kollberg

Per Kollberg

Marknads- och produktionschef

0768-33 35 00
per@votumforlag.se

Cicci Sjödelius

Cicci Sjödelius

PR- och medieansvarig

(Föräldraledig)
cicci@votumforlag.se

Else-Marie Ottersten

Else-Marie Ottersten

Redaktör/Redaktionell administratör

070-529 70 55
else-marie@votumforlag.se

Huvudkontor Karlstad
Votum Förlag
Skårevägen 60
653 50 Karlstad
054-15 16 18
info@votumforlag.se

 

Kontor Örebro
Votum Förlag
Järntorgsgatan 9
703 61 Örebro

 

Kontor Göteborg
Votum Förlag och
Speja Förlag
Tillfällavägen 15
433 63 Sävedalen
info@spejaforlag.se
www.spejaforlag.se
070-731 87 60

 

Försäljning
privatpersoner

054-15 16 18
order@votumforlag.se

 

Kundtjänst/
distributör

Förlagssystem
Tel: 08-657 95 00
Fax: 08-657 19 95
order@forlagssystem.se