Kontakt

Votum & Gullers Förlag ger ut fotoböcker om människor, kultur och natur – böcker som vill beröra och påverka dig som läsare.
Vi vill förmedla en positiv syn på livet och världen.


Mari Hermansson
VD / Förläggare
Tel: 0708-903030
mari@votumforlag.se


John Lidén

Förlagsadministratör
Tel: 054-15 16 18
john@votumforlag.se

 


Johan Sjödelius

Formgivare
Tel: 070-731 87 60
johan@votumforlag.se


Lars-Eric Hermansson
Förlagschef och försäljningsansvarig
Tel: 0706-531213
lars-eric@votumforlag.se


Maria Näslund
PR- och medieansvarig
Tel: 0709-98 74 72
maria@votumforlag.se


Per Kollberg
Marknads- och produktionschef
Tel: 0768-333500
per@votumforlag.se


Cicci Sjödelius

PR- och medieansvarig
(Föräldraledig fr hösten)
cicci@votumforlag.se

Huvudkontor Karlstad
Votum Förlag
Skårevägen 60
653 50 Karlstad
054-15 16 18
info@votumforlag.se
www.votumforlag.se

Kontor Örebro
Votum Förlag
Järntorgsgatan 9
703 61 Örebro

Kontor Göteborg
Votum Förlag och
Speja Förlag
Tillfällavägen 15
433 63 Sävedalen
info@spejaforlag.se
www.spejaforlag.se
070-731 87 60

Försäljning
privatpersoner

054-15 16 18
order@votumforlag.se

Kundtjänst/
distributör

Förlagssystem
Tel: 08-657 95 00
Fax: 08-657 19 95
order@forlagssystem.se