Bok & bibliotek 2019

Välkomna att besöka oss i monter B08:60!
Vi finns där hela tiden, och vid några tillfällen har vi även författare och illustratörer på plats.
Läs mer om allt som händer under bokmässan här nedan.
Välkommen!

 

I vår monter (B08:60)

Torsdag
14.00 Dagarna med Daisy, Jenni Ahlin
15.00 Fotavtryck, Bo Landin

Fredag
11.00 Fotavtryck, Bo Landin
13.00 Råfika, Kerstin & Ingegerd Schönborg
14.00 Ada löser en knut, Malin Clausson & Cissi Welin
15.00 Hästar och hästfolk, Meta Sjödin
16.00 Stadsodlingens historia, Ulrika Flodin

Lördag
11.00 Kungliga katter, Thorsten Klint
12.00 Fotavtryck, Bo Landin
13.30 Packmoppeturnén, Göran Samuelsson
14.00 Den långa resan, Emelie Gårdeler
15.00 Fotavtryck, Bo Landin
16.00 Kungliga katter, Thorsten Klint

Söndag
10.00 Vänern, Anna Säfsten
11.00 Fotavtryck, Bo Landin
12.00 Packmoppeturnén, Göran Samuelsson
13.00
Fotavtryck, Bo Landin
14.00 Dagarna med Daisy, Jenni Ahlin & Lovisa Blomberg


På övriga scener och platser

Torsdag
16.00 Alfred Upptäckaren Sonja Rundgren:  Grön Scen, E-Hallen
16.00 Skriv, bara skriv Louise Alvarsson:  Värmlandsscenen C03:32

Fredag
10.00 Alfred Upptäckaren Sonja Rundgren:  Café Skriva, F-Hallen
15.30 Selma och Sophie reser till Jerusalem Lena Carlsson/Karin Dockson:  Värmlandsscenen C03:32
15.00 Stadsodlingens historia, Ulrika Flodin: Grön Scen, E-Hallen
16.30 Vad tror du på? Sören Dalevi: Värmlandsscenen C03:32 
17.30 Stadsodlingens historia, Ulrika Flodin: Kaféscenen, E-Hallen

Lördag 
10.30 Stadsodlingens historia, Ulrika Flodin: Kaféscenen, E-Hallen
11.00 Packmopedsturnén Göran Samuelsson: Värmlandsscenen C03:32
13.30 Beppe & Farfar Björn Augustson: Barnsalongen, A-Hallen
14.00 Fotavtryck Bo Landin:  Värmlandsscenen C03:32 

Söndag
09.20 Vänern Anna Säfsten, Mikael Svensson: Biblioteks- och berättarscenen
11.00 Vänern Anna Säfsten, Mikael Svensson: Värmlandsscenen C03:32
13.00 Dagarna med Daisy Jenni Ahlin: Barnsalongen, A-Hallen
13.40 Packmopedsturnén Göran Samuelsson:  Biblioteks- och berättarscenen