Kontakt

Mari Hermansson
VD och förläggare
Tel 0708-90 30 30
mari@votumforlag.se

Per Kollberg
Marknads- och produktionschef
Tel 0768-33 35 00
per@votumforlag.se

Cicci Sjödelius
PR & Mediaansvarig
Förlagschef Speja Förlag
0739-57 11 39
cicci@votumforlag.se

Lars-Eric Hermansson
Förlagschef och försäljningsansvarig
Tel 0706-53 12 13
lars-eric@votumforlag.se

John Lidén
Förlagsadministratör
Tel 076-12 86 886
john@votumforlag.se

Johan Sjödelius
Formgivning och bildredaktör
Produktion Speja Förlag
0707-31 87 60
johan@votumforlag.se

 

Huvudkontor Karlstad
Votum Förlag
Skårevägen 60
653 50 Karlstad

Tel:054-15 16 18
info@votumforlag.se

Kontor Örebro
Votum Förlag
Järntorgsgatan 9
703 61 Örebro

Kontor Göteborg
Speja Förlag och Votum Förlag
Tillfällavägen 15
433 63 Sävedalen
0739-57 11 39
info@spejaforlag.se
www.spejaforlag.se


 
Försäljning privatpersoner
054-15 16 18
order@votumforlag.se 
 

Försäljning bokhandel
Lars-Eric Hermansson
0706-53 12 13
lars-eric@votumforlag.se

Cicci Sjödelius
0739-57 11 39
cicci@votumforlag.se


Kundtjänst / distributör

Tel:08-657 95 00
Fax:08-657 19 95
order@forlagssystem.se